Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI Kartelë grafike GeForce GTX 1060 6GT V1

Kodi i produktit:
1322msi
Çip grafik:
GeForce GTX 1060
Procesi i prodhimit [nm]:
16
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

269.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 22.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

GeForce GTX 1060 është një kartelë grafike e lojrave me performancë të lartë që përdor arkitekturën e re NVIDIA Pascal, memorie GDDR5 dhe mbështetjen e DirectX 12 për përvojën më të shpejtë, më të qetë dhe më energjike në fushën e lojrave. ARMOR 2X është i pajisur me dy freskues MSI TORX. Dizajni i teheve siguron një efekt të fortë ftohës në nivele shumë të ulëta të zhurmës. Teknologjia Zero Frozr u prezantua për herë të parë në vitin 2008 dhe tani është ndër standardet e të gjitha kartelave grafike. Funksioni është që të fikni freskuesit me ngarkesë të ulët, që do të thotë zero zhurmë edhe kur luani lojëra.

MSI Gaming App ju lejon lojtarëve të kalojnë me shpejtësi në modalitetin e rritjes në varësi të nevojës. Përveç kësaj, versioni më i fundit vjen me One-click to VR. Kjo veçori optimizon performancën e gjithë kompjuterit tuaj në mënyrë specifike për lojrat VR. Karakteristika të tjera përfshijnë përmirësimin e cilësisë së imazhit EyeRest, Dragon Eye për video dhe lojëra të njëkohshme në një monitor, si dhe kontrollin e ndriçimit LED.

Karakteristikat kryesore

Kjo kartelë grafike e lojrave me performancë të lartë përdor një slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikës përdor arkitekturën Pascal dhe ofron një frekuencë 1544 MHz (1759 MHz boost). Kartela ofron 2x HDMI 2.0b, 2x DisplayPort 1.4 dhe 1x DVI-D. Rezolucioni maksimal dixhital është 7680 x 4320 piksel. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready dhe NVIDIA Ansel. Kartela grafike ka dy slote dhe është e gjatë 275 mm.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1060
DisplayPort:
EAN:
4719072527983
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
120
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
275
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6 144
Kodi:
GTX 1060 ARMOR 6G OCV1
Lansuar:
6 Tetor 2016
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
2
Numri: :
1 280
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
16
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 544
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE