Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI Kartelë grafike GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING

Kodi i produktit:
1267msi
Afterburner OC:
Përmasat e kartës [mm]:
328 x 143 x 63 mm
Teknologjia: :
PCI Express x16 3.0
Shpejtësia e memories:
14 Gbps
Rezolucion maksimal:
7680 x 4320

Si të porosisim në Gjirafa50?

1485.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 123.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelat grafike MSI LIGHTNING janë të dizajnuara për pësosmëri. Duke përdorur komponentët më të mirë dhe teknologjitë kryesore të dizajnit, kartat grafike MSI LIGHTNING kanë qenë në krye të botës së overclocking për vite me rradhë. Reputacioni i MSI për ftohje të shkëlqyeshme është i mirënjohur dhe vazhdon me ftohësin e ri TRI-FROZR. Përdorimi i tre ftohësve TORX 3.0 në një heatsink të madh siguron një përvojë të ftohtë dhe të qetë për ju. Kjo kartelë grafike ofron 11GB memorie GDDR6. Ajo ka DisplayPort x 3, HDMI x 1, USB Type-C x 1. Poashtu, kartela ka arkitekturë NVIDIA Turing, e cila e kombinuar me platformën e re GeForce RTX bashkon së bashku gjurmimin e rrezeve në kohë reale, inteligjencën artificiale dhe mbrojtje të qëndrueshme. Dragon Center Një softuer i ri i integron kompnentët MSI, sistemet Desktop dhe periferikët në një platformë. Mystic Light e cila kontrollon efektet e RGB LED mund të përshtatet edhe në Dragon Center. MSI Afterburner MSI Afterburner është softueri më i njohur dhe i përdorur në kartat grafike të Overclocking. Kjo ju jep kontroll të plotë të kartës grafike dhe ju mundëson të monitoroni parametrat kryesorë të sistemit tuaj në kohë reale. OC Scanner Versioni i fundit i MSI Afterburner përmban OC Scanner për kartat grafike RTX 20 series. OC Scanner është një funksion i automatizuar që do të gjejë cilësimet më të larta të mbingarkimit për kartën tuaj, duke ju dhënë një nxitje të performancës për një përvojë të qetë në lojë në sajë të FPS më të lartë

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Afterburner OC:
EAN:
4719072628383
Fuqia:
350W
G-Sync:
Mbështetje për DirectX:
12 API
Mbështetje për HDCP:
2.2
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Memoria Bus: :
352-bit
Memoria: :
11GB GDDR6
Modeli:
GeForce RTX™ 2080 Ti LIGHTNING
Përmasat e kartës [mm]:
328 x 143 x 63 mm
Pesha [g]:
1852
Portet:
DisplayPort x 3 (v1.4) / HDMI 2.0b x 1 / USB-C x 1, 8-pin x 3
Prodhuesi:
MSI
Rekomandohet PSU me:
650 W
Rezolucion maksimal:
7680 x 4320
Shpejtësia e memories:
14 Gbps
Teknologjia: :
PCI Express x16 3.0
VR Ready:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE