Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER WINDFORCE OC 8G, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
264864
Besueshmëria:
100 %
Procesi i prodhimit nm:
12
Numri :
3072
Numri i ftohësve:
3
Numri i porteve DisplayPort:
3

Si të porosisim në Gjirafa50?

778.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 64.88 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartel jashtëzakonisht e fuqishme e videolojrave. Ajo është ideale për të luajtur realitet virtual. Kartela kërkon një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Ai siguron një frekuencë prej 1830 MHz. Është përdorur memorja GDDR6. 256-bit bus. Kartela ofron 1x lidhës HDMI 2.0b dhe 3x lidhës DisplayPort 1.4. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA NVLINK, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Super
DisplayPort:
EAN:
4719331305390
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.2-Slot
Frekuenca e memories GBs:
496
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
650
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
GV-N208SWF3OC-8GD
Lansuar:
10. 7. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
3072
Numri i ftohësve:
3
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 830
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
15 500
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
192
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER WINDFORCE OC 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE