Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GT 1030 OC 2G, 2GB GDDR5

Kodi i produktit:
225006
Çip grafik:
GeForce GT 1030
Mbështetje për DirectX:
12.1
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
6 008
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 544
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA

Si të porosisim në Gjirafa50?

108.50 
Ju kurseni : 9.00   (8%)
99.50 € * Përfshirë TVSH-në
8% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 8.29 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Përmirësoni performancën e kompjuterit tuaj me kartelën grafike 64-bitshe NVIDIA GeForce GT 1030 e dizajnuar për eksperiencë më të mirë në video lojërave si dhe montimin e fotove dhe videove. N VIDIA GeForce GT ofron 2 GB GDDR5 dhe frekuencë 6008 MHz. Për lidhje me pajijsjet periferike ajo ofron një port DVI-D dhe një port HDMI 2.0. Për tu lidhur me pllakën amë përdor një slot PCLe 3.0 x16. NVIDIA GeForce GT mbështetë teknologjitë OpenGL 4.5 dhe DirectX 12. Kartela është e gjatë 168mm.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 1030
EAN:
4719331301699
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
30
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Jo
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
167,7
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2048
Kodi i prodhuesit:
GV-N1030OC-2GI
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri :
384
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Për tu përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 544
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
6 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GT 1030 OC 2G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE