Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartë grafike, GeForce GTX 1050 Ti OC

Kodi i produktit:
202630
Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
Numri :
768
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 008
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 316

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
223.50 
Ju kurseni : 64.00   (29%)
159.50 € * Përfshirë TVSH-në
29% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 13.29 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartë grafike përdorë arkitekturën e re të NVIDIA Pascal dhe ofron frekuenca prej 1316/1341 MHz dhe 1430/1450 MHz. Përdorë tipin e memories GDDR5 me kapacitet prej 4 GB dhe frekuenca prej 7 008 MHz, si dhe mbështetë DirectX 12. Për t'u lidhur me pllakën amë, kërkohet një port PCIe 3.0. Rezolucioni maksimal digjital është 7680 x 4320. Karta ka dy vende me madhësi 191 mm.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
DisplayPort:
EAN:
4719331339289
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
191
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kodi i prodhuesit:
GV-N105TOC-4GD
Lansuar:
15 Nëntor 2016
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
768
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
32
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 316
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
48

Bashkangjitja Kartë grafike edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE