Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI Kartelë grafike GeForce GT 1030 AERO ITX 2GD4 OC

Kodi i produktit:
1824msi
Çip grafik:
GeForce GT 1030
Lloji i memories grafike:
GDDR4
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
2100

Si të porosisim në Gjirafa50?

93.50 
Ju kurseni : 9.00   (10%)
84.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 7.04 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Përshpejtoni përvojën tuaj kompjuterike me kartelën grafike të shpejtë dhe të fuqishëme NVIDIA GeForce GT 1030. Me teknologjinë dhe performancën e përmisuar, ju keni gjithçka që ju duhet për të përdorur aplikacionet e sotme të kompjuterit. Një ndër elementet kryesore të performancës janë pjesët cilësore. Kjo është arsyeja pse kartelat grafike MSI përdorin komponentët MIL-STD-810G që e kanë provuar qëndrueshmërinë dhe stabilitetin e tyre gjatë kushteve ekstreme të lojrave gjatë testimit afatgjatë. Kjo kartelë përmban MSI Afterburner, që është shërbimi më i përdorur mbi kartelën grafike overclocking që ju jep kontroll të plotë mbi kartelën tuaj grafike. Gjithashtu ofron një pasqyrë tepër të detajuar të harduerit dhe vjen me disa veçori të tjera si profilet e freskuesëve, krahasimi dhe regjistrimi i videove. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha markat e kartelave grafike. Për t'u lidhur me pllakën amë, kjo kartelë përdor një slot PCIe 3.0 x16 (duke përdorur x4). Procesori i grafikut përdor arkitekturën Pascal dhe ofron një frekuencë bazë prej 1189 MHz dhe një rritje prej 1430 MHz. Kartela përdor memorie të llojit GDDR4 me një kapacitet prej 2 gigabajt dhe një frekuencë prej 2100 MHz (efektive). Kartela ofron 1x HDMI dhe 1x DVI-D. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: DirectX 12 dhe MSI Afterburner. Madhësia e kartës është 2 slote dhe është 147 mm e gjatë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 1030
EAN:
4719072561413
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
20
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Jo
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
147
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2048
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi:
GT 1030 AERO ITX 2GD4 OC
Lansuar:
12. 7. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR4
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
384
Për t'u përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
4 340
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
2100
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE