Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI Kartelë grafike GeForce GTX 1050 2GT OCV2, 2GB GDDR5

Kodi i produktit:
1159msi
Çip grafik:
GeForce GTX 1050
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
640

Si të porosisim në Gjirafa50?

156.50 
Ju kurseni : 13.00   (8%)
143.50 € * Përfshirë TVSH-në
8% Zbritje Risi
Vetëm 4
Disponueshmëria:
4 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 11.96 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

GeForce GTX 1050 është një kartelë grafike e fuqishme e lojrave e cila përdor arkitekturën NVIDIA Pascal, memorien GDDR5 dhe mbështetjen e DirectX 12 për përvojën më të shpejtë, më të qetë, më energjike në fushën e lojrave. Një ndër veçoritë tjera të kësaj kartele janë pjesët e saj cilësore. Kjo është arsyeja pse kartelat grafike MSI përdorin vetëm komponentët që përputhen me MIL-STD-810G dhe që kanë dëshmuar qëndrueshmërinë e tyre gjatë testimit afatgjatë edhe në kushte ekstreme të lojrave. MSI Afterburner është kartela grafike overclocking më e përdorura që ju jep kontroll të plotë mbi karrtelën tuaj grafike. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha markat e kartelave grafike. Karakteristikat kryesore Kjo kartelë e fuqishme grafike përdor një slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikës përdor arkitekturën Pascal dhe ofron një frekuencë bazë prej 1404 MHz dhe një rritje prej 1518 MHz. Kartela përdor memorien e llojit GDDR5 me kapacitet dy gigabajt dhe frekuencë prej 7008 MHz. Kartela ofron 1x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4 dhe 1x DVI-D. Rezolucioni maksimal dixhital është 7680 x 4320 piksel. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, MSI Afterburner dhe NVIDIA Ansel. Madhësia e kartelës është dy slote dhe gjatësia është 215 mm.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1050
DisplayPort:
EAN:
4719072518554
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
75
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Jo
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
215
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2048
Kodi:
GTX 1050 2GT OCV1
Lansuar:
20. 1. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
640
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për t'u përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
32
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 518
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
40
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE