Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI Kartelë grafike GeForce GTX 1050 2GT OCV2, 2GB GDDR5

Kodi i produktit:
1159msi
  • Çmimi i transportit:FALAS
  • Mundësitë e pagesave:
    • Mundësitë e pagesave

Si të porosisim në Gjirafa50?

156.50 
Ju kurseni : 13.00   (8%)
143.50 € * Përfshirë TVSH-në
8% Zbritje
Vetëm 4
Disponueshmëria:
4 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 11.96 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

GeForce GTX 1050 është një kartelë grafike e fuqishme e lojrave e cila përdor arkitekturën NVIDIA Pascal, memorien GDDR5 dhe mbështetjen e DirectX 12 për përvojën më të shpejtë, më të qetë, më energjike në fushën e lojrave. Një ndër veçoritë tjera të kësaj kartele janë pjesët e saj cilësore. Kjo është arsyeja pse kartelat grafike MSI përdorin vetëm komponentët që përputhen me MIL-STD-810G dhe që kanë dëshmuar qëndrueshmërinë e tyre gjatë testimit afatgjatë edhe në kushte ekstreme të lojrave. MSI Afterburner është kartela grafike overclocking më e përdorura që ju jep kontroll të plotë mbi karrtelën tuaj grafike. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha markat e kartelave grafike. Karakteristikat kryesore Kjo kartelë e fuqishme grafike përdor një slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikës përdor arkitekturën Pascal dhe ofron një frekuencë bazë prej 1404 MHz dhe një rritje prej 1518 MHz. Kartela përdor memorien e llojit GDDR5 me kapacitet dy gigabajt dhe frekuencë prej 7008 MHz. Kartela ofron 1x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4 dhe 1x DVI-D. Rezolucioni maksimal dixhital është 7680 x 4320 piksel. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, MSI Afterburner dhe NVIDIA Ansel. Madhësia e kartelës është dy slote dhe gjatësia është 215 mm.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE