Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI Kartelë grafike GeForce GTX 1050 Ti AERO ITX 4G OCV1

Kodi i produktit:
1465msi
Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
768

Si të porosisim në Gjirafa50?

189.50 
Ju kurseni : 23.00   (12%)
166.50 € * Përfshirë TVSH-në
12% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 13.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

GeForce GTX 1050 Ti AERO ITX 4 OCV1 është kartelë grafike e ndërtuar për t'ju sjellur eksperiencën më të mirë të videolojërave sa i përket shpejtësisë, pastërtisë dhe konfigurimeve të larta. Një ndër elementet kryesore për performancë janë pjesët cilësore. Kjo është arsyeja pse kartelat grafike MSI përdorin vetëm komponentët që përputhen me MIL-STD-810G që kanë dëshmuar qëndrueshmërinë e tyre gjatë testimit afatgjatë edhe në kushte ekstreme të lojrave Kjo kartelë përmban MSI Afterburner, që është shërbimi më i përdorur mbi kartelën grafike overclocking që ju jep kontroll të plotë mbi kartelën tuaj grafike. Gjithashtu ofron një pasqyrë tepër të detajuar të harduerit dhe vjen me disa veçori të tjera si profilet e freskuesëve, krahasimi dhe regjistrimi i videove. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha markat e kartelave grafike. Kjo kartelë përdor një slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikut përdor arkitekturën Pascal dhe ofron një frekuencë bazë prej 1341 MHz dhe një rritje prej 1455 MHz. Kartela përdor lloj të memories GDDR5 me një kapacitet prej 4 GB dhe një frekuencë prej 7 008 MHz. Kartela ofron 1x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4 dhe 1x DVI-D. Rezolucioni maksimal dixhital është 7680 x 4320 piksel. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, MSI Afterburner dhe MSI Gaming App. Kartela zë 2 slote dhe ka gjatësi 170 mm.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
DisplayPort:
EAN:
4719072520915
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
75
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Jo
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
170
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kodi:
GTX 1050 Ti AERO ITX 4G OCV1
Lansuar:
17. 8. 2017
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
768
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për t'u përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
32
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 341
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
48
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE