Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1650 GAMING X 4G, 4GB GDDR5

Kodi i produktit:
259867
Çip grafik:
GeForce GTX 1650
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
8 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
186.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 15.54 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelat grafike GeForce GTX sjellin përvojën e fundit të lojrave kompjuterike. Mundësuar nga arkitektura GPU NVIDIA Turing, kartela ofron 4GB memorie GDDR5 dhe një sërë karakteristikash të njohura NVIDIA. Gjenerata e 7-të e dizajnit të famshëm të ftohjes MSI TWIN FROZR, siguron teknologjinë më të avancuar për performancën përfundimtare të ftohjes. Ai ofron ventilatorë TORX 3.0 të kombinuar me aftësitë e shkëlqyera aerodinamike. Kjo do të thotë performancë stabile dhe një përvojë e qetë për shkak të temperaturave të ulëta. MSI Afterburner MSI Afterburner është shërbimi më i respektuar dhe më gjerësisht i përdorur mbi kartelën grafike overclocking që ju jep kontroll të plotë mbi kartelën tuaj grafike. Gjithashtu ofron një pasqyrë tepër të detajuar të harduerit dhe vjen me disa veçori të tjera si profilet e ventilatorëve, krahasimi dhe regjistrimi i videove. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha markat e kartelave grafike. NVIDIA Ansel NVIDIA Ansel është një modalitet i fuqishëm që ju lejon të merrni foto të bukura gjatë lojës. Tani mund të kapni dhe të ndani eksperiencën tuaj më të mirë të lojrave në rezolucion shumë të mirë, 360 °, HDR dhe fotografi stereoskopike. Kapni çdo detaj në screenshot-ët gigapiksel deri në 33 herë 1080p. Eksploro fotot me prerje të hollë me detaje më të mprehta, postera ose sfonde desktop të cilësisë së lartë. Kjo kartelë e fuqishme grafike përdor një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori siguron rritje deri në 1860 MHz dhe ofron 4 GB memorie GDDR5. Kartela ka 1x lidhës HDMI dhe 2x lidhës DisplayPort. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, NVIDIA Ansel dhe NVIDIA G-SYNC.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1650
DisplayPort:
EAN:
4719072629298
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Frekuenca e memories GBs:
128
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
75
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
300
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
245
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus bit:
128
Kapaciteti i memories grafike MB:
4096
Kodi:
GTX 1650 GAMINGX 4G
Lansuar:
24. 4. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri :
896
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve HDMI:
1
Për t'u përdorur në:
Klasë mesatare
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1860
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
8 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1650 GAMING X 4G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE