Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI Kartelë grafike Radeon RX 570 ARMOR 8G OC

Kodi i produktit:
1855msi
AMD CrossFire:
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
TMUs:
128
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7,000
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1,268

Si të porosisim në Gjirafa50?

198.50 
Ju kurseni : 1.00   (1%)
197.50 € * Përfshirë TVSH-në
1% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 16.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

MSI Radeon RX 570 ARMOR 8G OC me dizajnin e saj të bukur dhe performancën solide dhe afatgjate është zgjidhja ideale për çdo lojtarë pasionant. Aksesori ju ofron 8GB memorie të llojit GDDR5, 256-bit dhe mbështetje për DirectX 12. Kjo kartelë është e pajisur me dy freskues MSI TORX. Dizajni i teheve të freskuesëve siguron një efekt të fortë ftohës në nivele shumë të ulëta të zhurmës. Teknologjia Zero Frozr u prezantua për herë të parë në vitin 2008 dhe tani është ndër standardet e të gjitha kartelave grafike. Funksioni është që të fikni freskuesit në ngarkesë të ulët, që do të thotë zero zhurmë edhe kur jeni duke luajtur lojëra. MSI Afterburner është shërbimi më i përdorur që ju jep kontroll të plotë mbi kartelën tuaj grafike. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha llojet e kartelave grafike. Kjo kartelë e fuqishme MSI për t'u lidhur me pllakën amë kërkon një slot PCIe 3.0. Ajo ofron një frekuencë prej 1268 MHz, 8 GB memorie GDDR5 në 7000 MHz dhe memorie bus 256-bit. Për t'u lidhur me monitorët kartela ka 1x DL-DVI-D, 1x HDMI, 3x DisplayPort. Ndër teknologjitë e ofruara përfshin OpenGL 4.5, DirectX 12, AMD CrossFire 2-Way dhe MSI Afterburner.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
AMD Eyefinity:
Çip grafik:
Radeon RX 570
DisplayPort:
EAN:
4719072548438
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-slotësh
FreeSync:
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
450
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
246
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8,192
Kodi:
*RX 570 ARMOR 8G OC
Lansuar:
10. 5. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
ROPs:
32
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1,268
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7,000
TMUs:
128
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE