Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike ASUS GeForce GT1030-SL-2G-BRK, 2GB GDDR5

Kodi i produktit:
213795
Çip grafik:
GeForce GT 1030
Mbështetje për DirectX:
12,1
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
6 008
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 228

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
94.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 7.88 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartelë lojrash. Per t’u lidhur me pllaken amëz ju duhet të keni slot PCLe 3.0x16 [uses x 4]. Procesoret grafik përdorin arkitektur Paskal dhe ofrojnë frekuenca bazë nga 1228/1226MHz dhe boost nga 1468/1506MHz. Për këtë paisje është përdorur memorie GDDR5 me kapacitet 2GB dhe frekuenca 6008MHZ. 64-bit bus.Kjo kartelë ofron: një vend për HDMI dhe një për DVI-D. Karakteristikat e kësaj karte janë: DirektX 12 dhe GPU Tweak II me XSplit Gamecaster. Karta përmbanë 2 slot dhe është 173mm e gjatë.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 1030
EAN:
4712900743333
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Pasiv
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Jo
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
173
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
90YV0AT0-M0NA00
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
384
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Për tu përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 228
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
6 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com

Bashkangjitja Kartelë grafike ASUS GeForce GT1030-SL-2G-BRK edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE