Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1050 2GT

Kodi i produktit:
205072
Çip grafik:
GeForce GTX 1050
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
181.50 
Ju kurseni : 23.00   (13%)
158.50 € * Përfshirë TVSH-në
13% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 13.21 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike për gaming GeForce GTX 1050 përfshin fuqi të mjaftueshme për secilën lojë moderne. Në sajë të platformës Pascal, i ofron kompjuterit tuaj porcionin e duhur të fuqisë për luajtje të mirë të një loje kompjuterike. Arkitektura Pascal është dizajnuar për përmbushjen e kërkesave të gjeneratës së re të ekranëve dhe ofron rezolucion të lartë. Përmban ftohës aktiv dhe memorie të tipi GDDR5 me kapacitet prej 2GB dhe frekuencë prej 1354MHz. Kartela grafike ofron rezolucion prej 7680 x 4320 pix dhe përfshin konektorë DisplayPort 1.4, HDMI 2.0 dhe DVI-D.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1050
DisplayPort:
EAN:
4719072493493
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
75
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Jo
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
182
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
GTX 1050 2GT LP
Lansuar:
12 Janar 2017
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
640
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
32
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 354
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
40
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw

Bashkangjitja Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1050 2GT edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE