Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB

Shënim! Garancioni i produktit nuk është i vlefshëm nëse stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

100%
191.50

Paguaj me Raiffeisen Bonus Kartelë [APLIKO KËTU]dhe TEB Starcard deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 15.96€ në muaj  

Çmimi i mëparshëm: 229.50
203109
10 artikuj
+
Shto në listen e dëshirave

Kartelë grafike e fuqishme për gaming GeForce GTX 1050 Ti. Është dizajnuar për PCI-E 3.0. Përmban memorie të tipit GDDR5 me kapacitet prej 4GB dhe përfshin frekuencë prej 700MHz. Kartela grafike ofron rezolucion digjital prej 7680 x 4320 pix dhe përmban dy ftohës aktiv. Për më shumë, produkti në fjalë ofron mbështetje për teknologjinë OpenGL 4.5, DirectX 12 dhe Vulkan. Dimensionet e kartelës janë 215 x 112 x 38 mm ndërsa pesha e saj është 444 g.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
DisplayPort:
Po
EAN:
4719072487065
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
75
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Jo
G-Sync:
Po
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
215
HDMI:
Po
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kodi:
GTX 1050 Ti 4GT OC
Lansuar:
24 Nëntor 2016
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
768
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Po
Për tu përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Po
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
32
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 341
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
48
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Test
Shkruaj koment

Bashkangjitja Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera