Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1050 4GB

Kodi i produktit:
203109
Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
229.50 
Ju kurseni : 75.00   (33%)
154.50 € * Përfshirë TVSH-në
33% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 12.88 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike e fuqishme për lojra. Kartela grafike është e pajisur me GeForce GTX 1050 Ti 1341 MHz core dhe njësi 768 CUDA. Pjesa më e madhe e GeForce të ri mbështet Nvidia GameStream, G-Sync Ready, VR Ready, Ansel dhe GPU Boost 3.0. Ndërfaqet grafike mbështesin OpenGL 4.5, Microsoft DirectX 12 dhe Vulkan API. Një nga detajet themelore që përcakton performancën dhe stabilitetin e jo vetëm kartës grafike është zgjedhja e komponentëve të përdorur. Modeli është i pajisur me komponentët e çertifikuar MIL-STD-810G. Vetëm komponentët e shënuar në mënyrë të tillë sigurojnë që ata janë jashtëzakonisht rezistent ndaj të gjitha rrethanave që mund të lindin në ngarkesat e tyre të rënda të punës (për shembull gjatë lojës) dhe overclocking. Karakteristikat kryesore Frekuenca e kartelës grafike është 1341/1455 (bazë / nxitje). 4096 MB GDDR @ 7000 MHz me 128-bit bus është përshtatur në grafikën PCB. Kjo kartelë është e dizajnuar për PCI-E 3.0 dhe ka dy palë freskues për ftohje. Kartela ofron një rezolucion maksimal prej 7680 x 4320 piksel. Prodhimet: HDMI 2.0, DP 1.4, Dual-link DVI. Dimensionet e kartelës janë 215 x 112 x 38 mm dhe peshon 444 g.

Vlerësimet

kartel perfekte, gjirafa sherbimin perfekt
Test
Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
DisplayPort:
EAN:
4719072487065
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
75
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Jo
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
215
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kodi i prodhuesit:
GTX 1050 Ti 4GT OC
Lansuar:
24 Nëntor 2016
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
768
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
32
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 341
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
48
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw

Bashkangjitja Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1050 4GB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE