Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1050 TI 4GB

Kodi i produktit:
204321
Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

225.50 
Ju kurseni : 56.00   (25%)
169.50 € * Përfshirë TVSH-në
25% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 14.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike e fuqishme për lojra GeForce GTX 1050. Në sajë të platformës Pascal, i ofron kompjuterit tuaj frekuencë bazike prej 1290MHz dhe 1392MHz. Përmban memorie të tipit GDDR5 me kapacitet prej 4GB dhe frekuencë prej 7008MHz. Një ndër elementet kryesore të kartelës janë pjesët e saj cilësore. Kjo është arsyeja pse kartelat grafike MSI përdorin vetëm komponentët që përputhen me MIL-STD-810G që kanë dëshmuar qëndrueshmërinë e tyre gjatë testimit afatgjatë edhe në kushte ekstreme të lojrave. Kjo kartelë përmban MSI Afterburner, që është shërbimi më i përdorur mbi kartelën grafike overclocking që ju jep kontroll të plotë mbi kartelën tuaj grafike. Gjithashtu ofron një pasqyrë tepër të detajuar të harduerit dhe vjen me disa veçori të tjera si profilet e freskuesëve, krahasimi dhe regjistrimi i videove. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha markat e kartelave grafike. Kjo pllakë amë përdor një slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikut përdor arkitekturën Pascal dhe ofron një frekuencë bazë prej 1290 MHz dhe një rritje prej 1392 MHz. Kartela ofron: 1x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4 dhe 1x DVI-D. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, MSI Afterburner dhe MSI Gaming App. Kartela zë 2 slote dhe është 182 mm e gjatë.

Vlerësimet

Zgjidhje shume e mire per desktop qe ka shtepize te vogel, pasi eshte low height model. Shume e mire per lojra.
Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
DisplayPort:
EAN:
4719072493912
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
75
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Jo
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
182
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kodi i prodhuesit:
GTX 1050 TI 4GT LP
Lansuar:
24 Dhjetor 2016
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
768
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
32
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 290
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
48
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw

Bashkangjitja Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1050 TI 4GB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE