Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI Radeon RX 550 2GT LP OC, 2GB GDDR5

Kodi i produktit:
216348
AMD Eyefinity:
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 000
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 203

Si të porosisim në Gjirafa50?

129.50 
Ju kurseni : 11.00   (8%)
118.50 € * Përfshirë TVSH-në
8% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 9.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

MSI ju sjell kartelën grafike Radeon RX 550 2GT LP OC, e cila mund të instalohet në PC me profil të ulët. Radeon RX 550 është një kartelë grafike e fuqishme e lojrave që ofron përdoruesit 2 GB memorie GDDR5, bus 128-bit dhe suport DirectX 12. Kjo është një kartelë grafike e fuqishme e lojës nga MSI, që përdor një slotë PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë dhe ofron 1203 MHz (nxitës), 2 GB memorie GDDR5 me 7000 MHz dhe 128-bit bus. Për lidhjen e monitorëve ka 1x DVI-D dhe 1x port HDMI, kurse teknologjitë ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12 dhe MSI Afterburner. Kartela zë dy lojëra elektronike dhe është 170mm e gjatë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD Eyefinity:
Çip grafik:
Radeon RX 550
EAN:
4719072525262
FreeSync:
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Jo
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
170
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kodi i prodhuesit:
RX 550 2GT LP OC
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
512
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Për tu përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 203
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI Radeon RX 550 2GT LP OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE