Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce GT 1030 2GH LP OC, 2GB GDDR5

Kodi i produktit:
214140
Çip grafik:
GeForce GT 1030
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
6 008
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 265

Si të porosisim në Gjirafa50?

111.50 
Ju kurseni : 22.00   (20%)
89.50 € * Përfshirë TVSH-në
20% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 7.46 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shpejtoni përvojën tuaj kompjuterike me kartën grafike të shpejtë dhe të fuqishme NVIDIA GeForce GT 1030. Me teknologjinë dhe performancën e përmisuar ju keni gjithçka që ju duhet për përdorur aplikacionet e sotme të kompjuterit. Një ndër elementet kryesore në performancë janë edhe pjesët cilësore. Kjo është arsyeja pse kartelat grafike MSI përdorin komponentët MIL-STD-810G që e kanë provuar qëndrueshmërinë dhe stabilitetin e tyre gjatë kushteve ekstreme të lojrave gjatë testimit afatgjatë Kjo kartelë përmban MSI Afterburner, që është shërbimi më i përdorur mbi kartelën grafike overclocking që ju jep kontroll të plotë mbi kartelën tuaj grafike. Gjithashtu ofron një pasqyrë tepër të detajuar të harduerit dhe vjen me disa veçori të tjera si profilet e freskuesëve, krahasimi dhe regjistrimi i videove. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha markat e kartelave grafike. Për t'u lidhur me pllakën amë kjo kartelë përdor një slot PCIe 3.0 x16 (duke përdorur x4). Procesori i grafikut përdor arkitekturën Pascal dhe ofron një frekuencë bazë prej 1265 MHz dhe një rritje prej 1518 MHz. Kartela ka kapacitet të memories GDDR5 2 GB dhe frekuenca 6 008 MHz dhe ofron 1 port HDMI dhe 1 port DisplayPort. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: DirectX 12 dhe MSI Afterburner. Poashtu, karta zë 2 slote dhe është 153 mm e gjatë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 1030
DisplayPort:
EAN:
4719072520113
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
30
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Jo
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
153
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
GT 1030 2GH LP OC
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
384
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Për tu përdorur në:
Klasë mesatare
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 265
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
6 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce GT 1030 2GH LP OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE