Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartë grafike GIGABYTE AORUS Radeon RX 5700 XT 8G, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
282021
AMD CrossFire:
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
Numri :
2560
Numri i ftohësve:
3
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)

Si të porosisim në Gjirafa50?

469.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 39.12 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Gigabyte sjell në treg një kartë grafike jashtëzakonisht të fuqishme AORUS RX Radeon 5700 XT 8G, e cila është mundësuar nga një arkitekturë krejt e re dhe është ndërtuar nga toka për performanca të jashtëzakonshme 1440p dhe efikasitet të madh. Kjo kartë është e pajisur me 8 GB memorie më të fundit me shpejtësi të lartë GDDR6 dhe mbështetje PCI Express 4.0 që sjell dyfishin e brezit. Përveç kësaj, karta grafike GIGABYTE përdor PCIe 4.0 x16 për lidhje dhe siguron një frekuencë bazë prej 1605 MHz dhe ngritje deri në 2010 MHz. Për të lidhur pajisjen ofron 1x HDMI 2.0b, 2x HDMI 1.4b dhe 3x DisplayPort 1.4, si dhe mbështet teknologjinë dhe softuerin OpenGL 4.6, DirectX 12, AMD FreeSync.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
Radeon RX 5700 XT
Drita e pasme:
Po (RGB)
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
3-Slot
FreeSync:
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
290
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
GV-R57XTAORUS-8GD
Lansuar:
29. 2. 2020
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 1.4b (2x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
6
Numri :
2560
Numri i ftohësve:
3
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Pixel Shader Version:
5
Procesi i prodhimit nm:
7
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
ROPs:
64
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
2 010
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion
TMUs:
160
Verzioni Vertex Shader:
5
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartë grafike GIGABYTE AORUS Radeon RX 5700 XT 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE