Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartë grafike MSI GeForce RTX 3070 VENTUS 3X 8G, OC, LHR

Kodi i produktit:
506260msi
Burimi i rekomanduar i energjisë W:
650
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,349.50 
Ju kurseni : 499.32   (37%)
850.18 € * Përfshirë TVSH-në
37% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 70.85 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim! Garanconi i produktit nuk është i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Kjo është një kartë grafike lojrash me performancë të lartë. Ajo përdor një prizë PCIe 4.0 (e përputhshme PCIe 3.0) për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Ampere. Siguron një frekuencë deri në 1755 MHz. Përdor memorien 8 gigabajt GDDR6 me shpejtësi 14 Gb / s. Bus 256-bitësh. Karta ofron 1x lidhës HDMI 2.1 dhe 3x lidhës DisplayPort 1.4a me një rezolucion maksimal prej 7680x4320. Është e pajisur me lidhës 2x 8-pinc. Nga teknologjitë dhe programet e përdorura dhe të mbështetura, karta ofron: OpenGL 4.6, DirectX 12, përshpejtim DLSS AI, GeForce Experience, driver Game Ready, VR, NVIDIA G-Sync, NVIDIA Ansel dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Burimi i rekomanduar i energjisë W:
650
Çip grafik:
GeForce RTX 3070
EAN:
34523454234234
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.3-Slot
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
220
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës mm:
305
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
RTX 3070 VENTUS 3X OC
LHR:
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4a (3x), HDMI 2.1 (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri i ftohësve:
3
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
8
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 755
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE