Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike ASUS Radeon ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
268541
AMD CrossFire:
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
Numri :
2560
Numri i ftohësve:
3
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)

Si të porosisim në Gjirafa50?

439.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 36.62 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë grafike e fuqishme lojërash lidhet përmes PCle 4.0 x 16. Ka frekuencë bazë 1770 MHz me mundësi rritëse deri në 2035 MHz. Memoria ka kapacitet 8GB GDDR6 me shpejtësi 14Gbps. Përfshin port HDMI 2.0b dhe tri DisplayPort-e 1.4. Mbështet teknologjitë vijuese: OpenGL 4.5 dhe softuerin, DirectX 12, AMD FreeSync, AMD CrossFire, GPU Tweak II dhe XSplit.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
Radeon RX 5700 XT
EAN:
4718017450980
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.7-Slot
FreeSync:
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
305
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
90YV0D90-M0NA00
Lansuar:
28. 8. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
6
Numri :
2560
Numri i ftohësve:
3
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Pixel Shader Version:
5
Procesi i prodhimit nm:
7+
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
2 035
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
TMUs:
160
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Verzioni Vertex Shader:
5
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike ASUS Radeon ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE