Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2060 MINI ITX OC 6G, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
251889
Çip grafik:
GeForce RTX 2060
Mbështetje për DirectX:
12.1
TMUs:
120
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

342.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 28.54 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Gigabyte sjell kartën grafike të vogël GeForce RTX 2060 MINI ITX OC me performancë të lartë. Mbështetur nga arkitektura GPU NVIDIA Turing dhe një platformë revolucionare RTX, kartat grafike RTX sjellin rregjimin në kohë reale, inteligjencën artificiale dhe mbrojtje nga drita programuese. Ky opsion ofron 6 GB memorie DDR6 dhe është një kartë video e lojrave me performancë të lartë. Për këtë duhet një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikut përdor arkitekturën Turing, që ofron një frekuencë prej 1695 MHz. Është përdorur memoria GDDR6 dhe Bus 192-bit. Karta ofron 1x HDMI dhe 3x DisplayPort lidhës, kurse nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, karta ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR gati, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2060
DisplayPort:
EAN:
4719331304270
Frekuenca e memories [GB/s]:
336
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500:!
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës [m]:
170
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
GV-N2060IXOC-6GD
Lansuar:
10. 1. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
1920
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1695
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
120
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2060 MINI ITX OC 6G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE