Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8G, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
264870
Besueshmëria:
88 %
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
2 176

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
451.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 37.62 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë videolojërash ju mundëson të luani në realitetin virtual. Për t'u lidhur me pllakën amë i duhet slot PCle 3.0x16. Procesori mbështet arkitekturën Turing. Ofron frekuencë 1680 MHz dhe kapacitet 8GB të memories GDDR6. Ka një konektor HDMI 2.0b dhe tre DisplayPort-e 1.4. Ndër teknologji ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
88 %
Çip grafik:
GeForce RTX 2060 Super
DisplayPort:
EAN:
4719331304942
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
550
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
265
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
GV-N206SWF2OC-8GD
Lansuar:
10. 7. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
2 176
Numri i ftohësve:
2
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve HDMI:
1
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
136
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE