Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X 8G, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
269028
Besueshmëria:
100 %
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Numri :
2560
Numri i ftohësve:
3
NVIDIA SLI Ready:

Si të porosisim në Gjirafa50?

573.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 47.79 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Gigabyte sjell në treg kartelën e saj grafike jashtëzakonisht të fuqishme GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X. Kartelat GeForce RTX ofrojnë përvojën e fundit të lojërave në kompjutera personal. Të mundësuara nga arkitektura NVIDIA Turing GPU dhe një platformë revolucionare RTX, kartelat grafike RTX ofrojnë gjurmim të rrezeve në kohë reale, inteligjencë artificiale dhe mbrojtje nga programimi. Varianti "Super" siguron performancë dukshëm më të mirë sesa homologët e tij klasikë. Ajo ofron bërthama të shumta CUDA dhe 8 GB memorie GDDR6. Sistemi i ftohjes WindForce 3X ofron tre ventilatorë 82 mm me dizajn unik të tehut, drejtim të alternuar të rrotullimit dhe 6 tubave të përbërë me një prekje të drejtpërdrejtë me çip, të cilat së bashku sjellin një mënyrë efikase të heqjes së nxehtësisë për performanca më të larta në temperatura më të ulëta. Seria Gaming ofron ndriçim LED me 16.7 milion ngjyra dhe ambiente të ndryshme. Nga ndryshimi i qetë i ngjyrave, tek ndezja në dritë konstante. Kontrolloni ndriçimin e kartelës tuaj me programin RGB Fusion 2.0 Rregulloni frekuencën, tensionin, shpejtësinë e ventilatorit, ndriçimin LED dhe parametrat OSD në preferencën tuaj. Kjo ndërfaqe intuitive ju lejon të vendosni dhe monitoroni këto vlera në kohë reale. Kjo është një kartelë grafike jashtëzakonisht e fuqishme e lojërave. Është ideale për të luajtur lojëra të realitetit virtual. Kërkon një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Ajo ofron një frekuencë deri në 1815 MHz (modaliteti OC). U përdor memorja GDDR6. Bus-i 256-bit. Kartela ofron këta lidhës: 1x HDMI dhe 3x DisplayPort. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA NVLink, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce RTX 2070 Super
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4719331305543
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.2-Slot
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
650
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
286,5
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Lansuar:
6. 9. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x), USB-C (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
2560
Numri i ftohësve:
3
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 815
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion
TMUs:
320
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE