Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE Radeon RX 5600 XT WINDFORCE OC 6G, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
280250
Besueshmëria:
100 %
Mbështetje për OpenGL:
4,6
TMUs:
144
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
12000

Si të porosisim në Gjirafa50?

416.50 
Ju kurseni : 93.00   (22%)
323.50 € * Përfshirë TVSH-në
22% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 26.96 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Është një kartel e lojërave me performancë të lartë. Përdor PCIe 4.0 për lidhje. Ajo siguron një frekuencë bazë prej 1460 MHz dhe ngritje deri në 1620 MHz dhe 6 GB memorje GDDR6 në 12 Gbps. Ka një 192-bit bus. Për të lidhur pajisjen ofron 1x HDMI 2.0b dhe 3x DisplayPort 1.4. Mbështet OpenGL 4.6, DirectX 12 dhe AMD FreeSync.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
Radeon RX 5600 XT
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
FreeSync:
Frekuenca e memories GBs:
288
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
450
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
228
Kapaciteti i memories Bus bit:
192
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kodi:
GV-R56XTWF2OC-6GD
Lansuar:
4. 2. 2020
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri :
2304
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Pixel Shader Version:
6,4
Procesi i prodhimit nm:
7
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1620
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
12000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
TMUs:
144
Verzioni Vertex Shader:
6,4

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE