Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
269486
AMD CrossFire:
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
Numri :
2560
Numri i ftohësve:
3
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
453.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 37.79 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë grafike për videolojëra lidhet përmes ndërfaqes PCle 4.0 x 16. Ka kapacitet 8GB në 14Gbps dhe frekuencë 1650 MHz - 1905 MHz. Për t'u lidhur me pajisje ofron 1x HDMI 2.0b dhe 3x DisplayPort 1.4. Mbështet teknologjinë dhe softuerin OpenGL 4.5, DirectX 12, AMD FreeSync.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
Radeon RX 5700 XT
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4719331305383
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.2-Slot
FreeSync:
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
279,85
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
GV-R57XTGAMING OC-8GD
Lansuar:
11. 9. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri :
2560
Numri i ftohësve:
3
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Pixel Shader Version:
5
Procesi i prodhimit nm:
7
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 905
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion
TMUs:
160
Verzioni Vertex Shader:
5
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE