Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6GD5X OC, 6GB GDDR5X, 1759 MHz

Kodi i produktit:
251503
Çip grafik:
GeForce GTX 1060
Prodhuesi:
MSI
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
1280

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
237.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 19.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike Gaming ideale për luajtjen e lojërave kompjuterike. Kjo kartelë ofron përformancë të lartë. Për konektim me pllakën amë shfrytëzon një hapsirë me PCI-Express 3.0, ndërsa arkitektura e procesorit grafik shfrytëzon teknologjinë Pascal dhe ofron kapacitet prej 1759 Mhz . Karta përfshin memorie të tipit GDDR5X me kapacitet prej 6 GB. Posedon 192 bit bus,1x HDMI, 3x DisplayPort dhe 1x DVI- D. Karta ofron mbështetje për teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1060
DisplayPort:
EAN:
4719072608095
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
120
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
276
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
GTX 1060 ARMOR 6GD5X OC
Lansuar:
3. 1. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5X
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
1280
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
16+
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 759
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
80
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE