Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Msi GeForce RTX 2060 SUPER VENTUS GP OC, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
984492msi
Besueshmëria:
100 %
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Multi-view:
4
Numri:
2 176
Numri i ftohësve:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

468.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
7 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 39.04 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartelë e lojërave me performancë të lartë. Kjo ju lejon të luani realitetin virtual. Kërkon një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Arrin frekuencat deri në 1665 MHz (boost). U përdorën 8 GB memorie GDDR6 dhe bus-i 256-bit. Kartela ofron 1x lidhës HDMI 2.0b dhe 3x lidhës DisplayPort 1.4. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce RTX 2060 Super
EAN:
4719072668525
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
184
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
550
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 vite
Gjatësia e kartës m:
232
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
RTX 2060 SUPER VENTUS GP OC
Lansuar:
3. 10. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri:
2 176
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 665
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
136
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE