Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Msi GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS GP OC - 8 GB GDDR6

Kodi i produktit:
808826msi
Besueshmëria:
100 %
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
TMUs:
320
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0

Si të porosisim në Gjirafa50?

549.50 
Ju kurseni : 50.00   (9%)
499.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 41.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartelë grafike jashtëzakonisht e fuqishme e lojërave. Ju lejon të luani realitetin virtual. Kërkon një slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Arrin frekuencat deri në 1785 MHz (boost). U përdor 8 GB memorie GDDR6 dhe bus-i 256-bit. Kartela ofron 1x lidhës HDMI 2.0b dhe 3x lidhës DisplayPort 1.4. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA NVLink, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce RTX 2070 Super
Doporučený výkon zdroje W:
650
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
235
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 vite
Gjatësia e kartës m:
258
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
RTX 2070 SUPER VENTUS GP OC
Lansuar:
10. 7. 2020
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri:
2560
Numri i ftohësve:
2
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 785
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
320
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE