Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce RTX , 8GB GDDR6, 1620 Mhz

Kodi i produktit:
247131
Çip grafik:
GeForce RTX 2070
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
524.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 43.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike Gaming ideale për luajtjen e lojërave kompjuterike. Për konektim me pllakën amë shfrytëzon një hapësirën PCI-Express 3.0, ndërsa arkitektura e procesorit grafik shfrytëzon teknologjinë Turing dhe ofron frekuencë prej 1620 Mhz . Karta përfshin memorie të tipit GDDR6 me kapacitet prej 8 GB. Posedon 256 bit bus,1x HDMI, 3x DisplayPort dhe 1x USB Type-C. Karta ofron mbështetje për teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA SLI, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2070
DisplayPort:
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
448
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
175
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
550
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
268
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kodi i prodhuesit:
RTX 2070 AERO 8G
Lansuar:
18. 10. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2304
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1620
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE