Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI Radeon RX 5700 XT MECH OC, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
268061
AMD CrossFire:
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
Numri :
2560
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)

Si të porosisim në Gjirafa50?

422.50 
Ju kurseni : 23.00   (5%)
399.50 € * Përfshirë TVSH-në
5% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 33.29 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë grafike nga MSI lidhet përmes ndërfaqes PCLe 4.0 x 16. Ka frekuencë bazë 1670 MHz dhe 1925 MHz. Memoria ka kapacitet 8GB GDDR6 në shpejtësi 14 Gbps. Ka poashtu një konektor HDMI 2.0b dhe tri DisplayPorte 1.4. Mbështet OpenGL 4.5, DirectX 12, AMD FreeSync, AMD CrossFire dhe MSI Afterburner.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
Radeon RX 5700 XT
EAN:
4719072666064
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.2-Slot
FreeSync:
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
225
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
750
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
232
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
RX 5700 XT MECH OC
Lansuar:
27. 8. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
2560
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Pixel Shader Version:
5
Procesi i prodhimit nm:
7
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 925
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
TMUs:
160
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Verzioni Vertex Shader:
5
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI Radeon RX 5700 XT MECH OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE