Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
264872
Besueshmëria:
95 %
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Numri :
2560
Numri i ftohësve:
3
Numri i porteve DisplayPort:
3

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
629.50 
Ju kurseni : 10.00   (2%)
619.50 € * Përfshirë TVSH-në
2% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 51.62 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Produkti në fjalë paraqet një kartelë grafike të kualitetit mëse të lartë nga kompania e njohur MSI. Ky produkt dallohet me një cilësi dhe qëndrueshmëri tejet të madhe si edhe me një dizajn të bukur dhe mëse elegant. Ofron kapacitet memorik prej 8 GB të llojit GDDR6 dhe operon në shpejtësi prej 1800 MHz në mënyrë fluide dhe pa hasjen e ndonjë problemi.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
95 %
Çip grafik:
GeForce RTX 2070 Super
DisplayPort:
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4719072658762
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
215
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
650
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
328
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO
Lansuar:
10. 7. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
2560
Numri i ftohësve:
3
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1800
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
TMUs:
320
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE