Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Sapphire Radeon PULSE RX 5600 XT 6G, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
278911
Besueshmëria:
100 %
Multi-view:
4
Ueb-i i prodhuesit:
Sapphiretech.com
TMUs:
144
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0

Si të porosisim në Gjirafa50?

332.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 27.71 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartat grafike Sapphire Radeon PULSE RX 5600 janë kartela me shpejtësi të madhe dhe performancë të lartë. Falë shpejtësisë dhe kapacitetit të tyre prej 6144GB këto kartela mund të përdoren në shumicën e pajisjeve, duke përfshirë këtu kompjuterët gaming Kjo kartë ofron shpejtësi deri në 1750MHz, duke mbështetët grafikën Radeon RX 5600 XT. Poashtu, ajo ka shpejtësi të memories 14,000 MHz; shpejtësi të bus-it 16 PCIE, 2 ftohës aktiv si dhe posedon lidhës DisplayPort 1.4 (3x), HDMI (1x).

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
EAN:
4895106288249
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.3-Slot
FreeSync:
Frekuenca e memories GBs:
288
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
160
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
500
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
254
Kapaciteti i memories Bus bit:
192
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri :
2304
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Pixel Shader Version:
6,4
Procesi i prodhimit nm:
7
Prodhuesi:
Sapphire
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1750
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
TMUs:
144
Ueb-i i prodhuesit:
Sapphiretech.com
Verzioni Vertex Shader:
6,4

Bashkangjitja Kartelë grafike Sapphire Radeon PULSE RX 5600 XT 6G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE