Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartel grafike GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER 8G, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
264862
Besueshmëria:
75 %
Procesi i prodhimit nm:
12
Multi-view:
4
Numri :
3072
Numri i ftohësve:
3

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
879.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 73.29 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartel jashtëzakonisht e fuqishme e videolojës. Është ideale për të luajtur realitet virtual. Kërkon një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Ai ofron një frekuencë deri në 1905 MHz. U përdor 8 GB memorie GDDR6. 256-bit bus. Kartela ofron 3x lidhës HDMI, 3x lidhës DisplayPort dhe 1x lidhës USB Type-C (3x DP + 1x HDMI ose 1x DP dhe 3x HDMI). Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA NVLink, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
75 %
Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Super
DisplayPort:
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4719331304980
Frekuenca e çipit grafik MHz:
1905
Frekuenca e memories GBs:
496
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
650
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
290
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
GV-N208SAORUS-8GC
Lansuar:
10. 7. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (3x), USB-C (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
3072
Numri i ftohësve:
3
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve HDMI:
3
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
15 500
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion
TMUs:
192
USB-C:
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartel grafike GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE