Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX OC 1070 8G

Kodi i produktit:
192505
Çip grafik:
GeForce GTX 1070
Prodhuesi:
MSI
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
427.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 35.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Produkti në fjalë është një kartelë grafike tejet e fuqishme e cila përfshin një memorie GDDR5 me kapacitet prej 8GB. Siguron përvojë fantastike dhe emocionuese të luajtjes së lojërave kompjuterike. Ofron rezolucion katër herë më të lartë dhe fotografi të pastra me detaje të qarta. Mundëson ndalimin e kohës, zgjedhjen e këndeve dhe përshtatjen e filtrave të ndryshëm. Produkti gjithashtu mundëson përvetësimin e fotografive panoramike Suhi 360, të cilat mund t'i shikoni nga kompjuteri juaj. Posedon dy ventilues dhe teknologji të shkëlqyer aerodinamike Airflow Control.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1070
DisplayPort:
EAN:
4719072467432
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
256
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
150
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
279
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8 192
Kodi i prodhuesit:
GTX 1070 ARMOR 8G OC
Lansuar:
11 Qershor 2016
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
1 920
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
NVIDIA SLI Ready:
Për tu përdorur në:
Për gaming
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
16
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 556
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
120
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX OC 1070 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE