Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartë grafike MSI GeForce RTX 3070 Ti VENTUS 3X 8G OC, LHR

Kodi i produktit:
779108msi
Burimi i rekomanduar i energjisë W:
750
Lloji i memories grafike:
GDDR6X
TMUs:
320
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1800

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,399.50 
Ju kurseni : 433.85   (31%)
965.65 € * Përfshirë TVSH-në
31% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 80.47 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim! Garanconi i produktit nuk është i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Kjo kartelë grafike për lojëra lidhet me pllakën amë përmes slotit PCle 4.0 dhe procesori i grafikës ka arkitekturë Ampere. Ka kapacitet 8 GB GDDR6 dhe shpejtësi 19 Gb/s. Mbështet teknologjitë: OpenGL 4.6, DirectX 12, DLSS AI, GeForce Experience, Game Ready, VR, NVIDIA G-Sync, NVIDIA Ansel dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Burimi i rekomanduar i energjisë W:
750
Çip grafik:
GeForce RTX 3070 Ti
EAN:
4719072844028
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
3-Slot
Frekuenca e memories GBs:
608
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
290
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës mm:
305
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
RTX 3070 Ti VENTUS 3X 8G OC
Konektory:
DisplayPort 1.4a (3x), HDMI 2.1 (1x)
LHR:
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6X
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri i ftohësve:
3
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
8
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
112
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1800
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
TMUs:
320
Virtual Reality:
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE