Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartë grafike MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X 12G

Kodi i produktit:
806617msi
Burimi i rekomanduar i energjisë W:
650
Mbështetje për DirectX:
12
TMUs:
160
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
2 581

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,349.50 
Ju kurseni : 458.83   (34%)
890.67 € * Përfshirë TVSH-në
34% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 74.22 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim! Garanconi i produktit nuk është i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

MSI Radeon RX 6700 e ndërtuar me teknologjinë Auto-Extreme do ju mundësoj të ndërtoni sistemin tuaj kompjuterik të përsosur. Kartela vjen me memorie të llojit GDDR6 me kapacitet 12GB që funksionon nën frekuencat 2,581MHz. Pos kësaj, ajo është pajisur me standardin bus PCI-Express 4.0, 3 porte DisplayPort 1.4 dhe 1 port HDMI 2.1. Për më tepër, karta karakterizohet nga 2 ftohës dhe ka gjatësi 247mm.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Burimi i rekomanduar i energjisë W:
650
Çip grafik:
Radeon RX 6700 XT
EAN:
2234235254235
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.5-Slot
FreeSync:
Frekuenca e memories GBs:
384
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
230
Garancioni nga prodhuesi:
3 vite
Gjatësia e kartës m:
247
Kapaciteti i memories Bus bit:
192
Kapaciteti i memories grafike MB:
12 288
Kodi:
RX 6700 XT MECH 2X 12G
Lidhës:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.1 (1x)
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri:
2560
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
7
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
ROPs:
64
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
2 581
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
TMUs:
160
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE