Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike ASUS GeForce PH-GTX1660S-O6G, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
273982
Besueshmëria:
100 %
Mbështetje për DirectX:
12
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 002

Si të porosisim në Gjirafa50?

268.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 3
Disponueshmëria:
3 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 22.38 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartë grafike e vogël e lojërave me performancë të lartë. Kjo ju lejon të luani realitet virtual. Kërkon një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Ofron frekuencë deri në 1830 MHz (boost) në modalitetin OC. Ofron 6 GB memorie GDDR6 dhe bus 192-bit. Ka 1x lidhës HDMI, 1x lidhës DisplayPort dhe 1x lidhës DVI-D. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.6, DirectX 12, NVIDIA Ansel dhe NVIDIA G-SYNC.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Super
EAN:
4718017505291
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
450
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
174
Kapaciteti i memories Bus bit:
192
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kodi:
90YV0DT0-M0NA00
Lansuar:
29. 10. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (1x), DVI-D (1x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
3
Numri :
1 408
Numri i ftohësve:
1
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 830
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 002
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike ASUS GeForce PH-GTX1660S-O6G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE