Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Gainward GeForce GTX 1660 Super Ghost, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
274234
Besueshmëria:
100 %
Mbështetje për DirectX:
12
Ueb-i i prodhuesit:
Gainward.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

274.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 22.88 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartel e lojërave me performancë të lartë. Kjo ju lejon të luani realitetin virtual. Kërkon një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Ajo siguron një frekuencë deri në 1785 MHz (rritje). Ofron 6 GB memorie GDDR6. 192-bit bus. Ka 1x lidhës DVI-D, 1x lidhës HDMI dhe 1x lidhës DisplayPort. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.6, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel dhe NVIDIA G-SYNC.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Super
EAN:
4710562241402
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
450
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
235
Kapaciteti i memories Bus bit:
192
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kodi:
471056224-1402
Lansuar:
30. 10. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (1x), DVI-D (1x), HDMI 2.0 (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
3
Numri :
1 408
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
Gainward
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 785
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Gainward.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike Gainward GeForce GTX 1660 Super Ghost edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE