Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6G, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
274890
Besueshmëria:
100 %
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
282.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 23.54 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartelë grafike e lojërave me performancë të lartë. Kjo ju lejon të luani realitetin virtual. Kërkon një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Ka një frekuencë deri në 1860 MHz (Boost). Ofron 6 GB memorie GDDR6 dhe bus 192-bit. Kartela ofron 1x lidhës HDMI dhe 3x lidhës DisplayPort. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel dhe NVIDIA G-SYNC.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Super
Drita e pasme:
Po (RGB)
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Frekuenca e memories GBs:
336
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
450
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
280
Kapaciteti i memories Bus bit:
192
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kodi:
GV-N166SGAMING OC-6GD
Lansuar më:
8. 11. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji:
Klasë e lartë
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.6
Multi-view:
4
Numri :
1 408
Numri i ftohësve:
3
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
4 130
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE