Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE Radeon RX 5500 XT GAMING OC 8G, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
277674
Besueshmëria:
100 %
Numri :
1 408
Verzioni Vertex Shader:
6,4
TMUs:
88
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
262.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 21.88 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike për lojëra me performancë të lartë. Përdor PCIe 4.0 x16 për lidhje. Kartela siguron një frekuencë bazë prej 1685 MHz dhe ngritje deri në 1845 MHz dhe memorie 8 GB GDDR6 në 14 Gbps. Ka një bus 128-bit. Pajisja ofron lidhje: 1x HDMI 2.0b dhe 3x DisplayPort 1.4. Mbështet OpenGL 4.6, DirectX 12, AMD FreeSync.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4719331306397
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
FreeSync:
Frekuenca e memories GBs:
224
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
450
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
281
Kapaciteti i memories Bus bit:
128
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri :
1 408
Numri i ftohësve:
3
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Pixel Shader Version:
6,4
Procesi i prodhimit nm:
7+
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
ROPs:
32
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 845
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion
TMUs:
88
Verzioni Vertex Shader:
6,4
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE Radeon RX 5500 XT GAMING OC 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE