Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE Radeon RX 5500 XT OC 8G, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
277673
Besueshmëria:
100 %
Numri :
1 408
Verzioni Vertex Shader:
6,4
TMUs:
88
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0

Si të porosisim në Gjirafa50?

242.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 20.21 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë grafike me performancë të lartë lidhet përmes ndërfaqes PCle 4.0 x 16. Ofron frekuencë bazë 1647MHz (1845 MHz boost) dhe ka 8GB memorie GDDR6 me shpejtësi 14 Gbps. Përfshin konektor HDMI 2.0b dhe DisplayPort. Mbështet teknologjinë OpenGL 4.6, DirectX 12, AMD FreeSync.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
FreeSync:
Frekuenca e memories GBs:
224
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
450
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
225
Kapaciteti i memories Bus bit:
128
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri :
1 408
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Pixel Shader Version:
6,4
Procesi i prodhimit nm:
7+
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
ROPs:
32
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 845
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
TMUs:
88
Verzioni Vertex Shader:
6,4
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE Radeon RX 5500 XT OC 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE