Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE Radeon RX580 Gaming 8G, 8GB GDDR5

Kodi i produktit:
223699
AMD CrossFire:
Port dalës DVI:
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve DVI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

306.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 25.54 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartë e fuqishme e lojërave Gigabyte. Përdor një slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Ajo ofron një frekuencë bazë prej 1340/1355 MHz (Gaming / OC mode), 8 GB memorie GDDR5 në 8000 MHz dhe 256-bit bus. Për lidhjen e monitorëve ka 1x DVI-D, 1x HDMI dhe 3x port DisplayPort. Teknologjia ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, AMD Eyefinity dhe AMD CrossFire. Karta zë dy slote dhe është 232 mm e gjatë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
AMD Eyefinity:
Çip grafik:
Radeon RX 580
DisplayPort:
EAN:
4719331301439
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
FreeSync:
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500:!
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
232
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kodi:
GV-RX580GAMING-8GD
Lansuar:
7. 10. 2017
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2304
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 355
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE Radeon RX580 Gaming 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE