Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Gigabyte Radeon RX580 GAMING 8G rev 2.0, 8GB DDR5

Kodi i produktit:
284036
AMD CrossFire:
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike efektive [MHz]:
8000
Numri i ftohësve:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

186.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 15.54 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartë grafike e fuqishme e lojës Gigabyte, e cila përdor një slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Ajo ofron një frekuencë bazë prej 1340/1355 MHz (modaliteti Gaming / OC), kurse për të lidhur monitorët ka 1x port HDMI dhe 3x DisplayPort. Ndër teknologjitë e ofruara kjo kartelë grafike përdor: OpenGL 4.5, DirectX 12, AMD Eyefinity dhe AMD CrossFire. Karta ka dy slote dhe është e gjatë 232 mm.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
AMD Eyefinity:
Çip grafik:
Radeon RX 580
EAN:
4719331306489
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia [mm]:
232
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri i ftohësve:
2
Shpejtësia e memories grafike efektive [MHz]:
8000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE