Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 ARMOR 6G OC, 6GB GDDR5

Kodi i produktit:
257112
Besueshmëria:
100 %
Mbështetje për DirectX:
12
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
8 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
265.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 22.12 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë grafike është e përsosur për lojë në realitetin virtual. Për t'u lidhur me pllakën amë i duhet slot PCle 3.0x16. Procesori i grafikës përdor arkitekturën Turing. Ofron frekuencë 1845 MHz dhe kapacitet 6GB GDDR5. Përfshin 1xHDMI dhe 3xDisplayPort. Ndër teknologji mbështet: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel dhe NVIDIA G-SYNC.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce GTX 1660
EAN:
4719072626693
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
130
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
450
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
243
Kapaciteti i memories Bus bit:
192
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kodi:
GTX 1660 ARMOR 6G OC
Lansuar:
14. 3. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0 (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
1 408
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 860
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
8 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 ARMOR 6G OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE