Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2080 SUPER VENTUS XS OC, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
269500
Besueshmëria:
100 %
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Numri :
3072
Numri i ftohësve:
2
NVIDIA SLI Ready:

Si të porosisim në Gjirafa50?

759.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 63.29 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë grafike është e përsosur për lojë në realitetin virtual. I duhet slot PCle 3.0 x 16 për t'u lidhur me pllakën amë. Grafiku i procesorit përdor arkitekturën Turing. Arrin frekuencën deri në 1830 MHz dhe ka kapacitet 8GB GDDR6. Ofron një konektor HDMI, tre DisplayPorte dhe një USB Type C. Ndër teknologji mbështet: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA NVLink, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Super
EAN:
824142193617
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.1-Slot
Frekuenca e memories GBs:
496
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
250
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
650
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
257
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
RTX 2080 SUPER VENTUS XS OC
Lansuar:
11. 9. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
3072
Numri i ftohësve:
2
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 830
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
15 500
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
192
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2080 SUPER VENTUS XS OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE