Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2080 Ti VENTUS, 11GB GDDR6

Kodi i produktit:
255388
Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Ti
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
4 352
NVIDIA SLI Ready:

Si të porosisim në Gjirafa50?

1319.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 109.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelat grafike GeForce RTX sjellin përvojën përfundimtare të lojërave kompjuterike. Nxitur nga arkitektura GPU NVIDIA Turing dhe platforma RTX revolucionare, kartat grafike RTX sjellin gjurmimin e rrezeve në kohë reale, inteligjencën artificiale dhe mbrojtje të programueshme. Poashtu, ky opsion ofron 11GB memorie GDDR6. Për ta lidhur me pllakën amë nevojitet një slot PCIe 3.0 x16, dhe ka procesor i cili arrin frekuenca deri në 1545 MHz (boost). Kartela ofron 1x HDMI, 3x DisplayPort, konektor 1x USB Type-C, OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA NVLink, NVIDIA G-SYNC, dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Ti
DisplayPort:
EAN:
4719072599300
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
250
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
650
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
268
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
352
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
11 264
Kodi:
RTX 2080 Ti VENTUS 11G
Lansuar:
23. 2. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
4 352
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
88
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 545
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
272
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2080 Ti VENTUS edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE