Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë Grafike MSI Radeon RX 5500 XT GAMING X 8G, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
277681
Besueshmëria:
100 %
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Pixel Shader Version:
6,4
Procesi i prodhimit nm:
7+

Si të porosisim në Gjirafa50?

266.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 22.21 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartelë grafike jashtëzakonisht e fuqishme për lojra nga MSI. Për lidhje përdorë PCIe 4.0 x16. Kartela siguron një frekuencë deri në 1845 MHz ne modalitetin boost, dhe 8 GB memorje GDDR6 me 14 Gbps. Posedon një bus 128-bit. Ofron lidhjet: 1x HDMI 2.0b dhe 3x DisplayPort 1.4. Mbështetë teknologjinë OpenGL 4.6, DirectX 12, AMD FreeSync, AMD CrossFire dhe MSI Afterburner.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Drita e pasme:
Po (RGB)
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
FreeSync:
Frekuenca e memories GBs:
224
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
140
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
450
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
247
Kapaciteti i memories Bus bit:
128
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri :
1 408
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Pixel Shader Version:
6,4
Procesi i prodhimit nm:
7+
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
ROPs:
32
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 845
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
TMUs:
88
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Verzioni Vertex Shader:
6,4
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë Grafike MSI Radeon RX 5500 XT GAMING X 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE