Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Sapphire Radeon NITRO+ RX 5500 XT 8G SE, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
277680
Besueshmëria:
100 %
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
Numri :
1 408
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë

Si të porosisim në Gjirafa50?

276.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 23.04 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë grafike e fuqishme ofron performancë të shkëlqyer. Për t'u lidhur shërbehet me ndërfaqen PCle 4.0 x 16. Ofron frekuencë 1845 MHz dhe memorie 8GB GDDR6 me shpejtësi 14 Gbps. Ofron dy konektorë HDMI 2.0b, dy DisplayPort-e 1.4. Mbështet teknologjinë OpenGL 4.6, DirectX 12 dhe AMD FreeSync. Ka ndriçim ARGB dhe ftohëse. Do t'iu ofroj eksperiencë të paharruar lojërash.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
Radeon RX 5500 XT
Drita e pasme:
Po (RGB)
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.2-Slot
FreeSync:
Frekuenca e memories GBs:
224
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
135
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
450
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
257
Kapaciteti i memories Bus bit:
128
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
11295-05-20G
Lansuar:
16. 12. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (2x), HDMI 2.0b (2x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri :
1 408
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Pixel Shader Version:
6,4
Procesi i prodhimit nm:
7+
Prodhuesi:
Sapphire
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
ROPs:
32
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 845
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14400
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
TMUs:
88
Ueb-i i prodhuesit:
Sapphiretech.com
Verzioni Vertex Shader:
6,4
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike Sapphire Radeon NITRO+ RX 5500 XT 8G SE edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE