Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Sapphire Radeon PULSE RX 5500 XT 8G OC, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
277678
Besueshmëria:
100 %
Numri :
1 408
Verzioni Vertex Shader:
6,4
Ueb-i i prodhuesit:
Sapphiretech.com
TMUs:
88

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
255.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 21.29 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë grafike me performancë të lartë përdor ndërfaqen PCle 4.0 x 16 për lidhje. Ofron frekuencë deri në 1845 MHz dhe memorie 8GB GDDR6 me shpejtësi 14Gbps. Për t'u lidhur me pajisje ofron konektor HDMI 2.0b, DisplayPort-e 1.4. Mbështet teknologjinë OpenGL 4.6, DirectX 12 dhe AMD FreeSync.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
EAN:
4895106288133
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
FreeSync:
Frekuenca e memories GBs:
224
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
135
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
450
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
233
Kapaciteti i memories Bus bit:
128
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri :
1 408
Numri i ftohësve:
2
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Pixel Shader Version:
6,4
Procesi i prodhimit nm:
7+
Prodhuesi:
Sapphire
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
AMD
ROPs:
32
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 845
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
TMUs:
88
Ueb-i i prodhuesit:
Sapphiretech.com
Verzioni Vertex Shader:
6,4
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike Sapphire Radeon PULSE RX 5500 XT 8G OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE